Analistler Bu 5 Altcoin İçin Güçlü Koşu Öngörüyor: Hedefler Verildi!

Kripto analisti David, taraftar tokeni PSG’nin yaklaşık yüzde 100’lük bir hamle yapacağını tahmin ediyor. Analist ayrıca STG için yükseliş öngörüyor. Inmortal takma adlı analist lider altcoin ve rakibi Solana’dan güçlü artışlar bekliyor. Cardano boğası Dan Gambardello ise ADA’nın patlayacağını tahmin ediyor.

PSG fiyat tahmini: Bu altcoin için Mart’ta %100 artış mümkün!

Paris Saint-Germain Taraftar Token’ının (PSG) fiyatı Temmuz 2022’den bu yana uzun vadeli bir düşen kama içinde işlem görüyor. Bu, çoğu durumda bir kırılmaya yol açan bir boğa formasyonudur. Nitekim, PSG fiyatı takozun üzerine çıktı ve son 3 hafta içinde yükselmeye başladı.

Bu arada, haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi), 50 seviyesinin üzerine çıktı. Ayrıca, RSI yukarı doğru eğildi. Böylece, boğaların kontrolü yeniden ele geçirdiğini gösteren bir boğa sapması oluşturdu. Haftalık RSI’ın Ekim 2021’den bu yana ilk kez 50 seviyesinin üzerine çıkması dikkat çekici. Bu da onu oldukça boğa sinyali haline getiriyor. Bu nedenle, altcoin fiyatının, yatay bir direnç alanı ve önceki düşüşün 0,618 Fib geri çekilme seviyesinden oluşan 7,6 dolarlık önemli direnç alanına %94,42 oranında yükselmesi mümkün.

PSG/USDT haftalık grafik. Kaynak TradingView

En olası senaryo, PSG fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Altcoin için en yakın hedef 4,4 dolar. Ayrıca, potansiyel olarak 7,6 dolara doğru daha fazla yükselmesi mümkün. Ancak, PSG fiyatı günlük zaman diliminde 3,6 dolar alanının altına düşerse yükseliş görünümü geçersiz olur.

STG fiyat tahmini: Altcoin koşuya hazırlanıyor!

Aylık grafik, Stargate Finance (STG) fiyatının Mayıs 2022’den bu yana 0,38 ila 1,20 dolar aralığında işlem gördüğünü ortaya koyuyor. Fiyat, bu aralığın destek ve direncini birkaç kez test ederek geçerliliğini doğruladı. Kasım 2023’te (kırmızı elips) bir sabah yıldızı formasyonu oluşturduktan sonra, STG fiyatı Şubat 2024’te (yeşil elips) bir yutan boğa formasyonu oluşturdu. Her ikisi de yükseliş formasyonlarıdır. Ancak farklı çıkarımlar taşırlar.

Sabah yıldızı formasyonu bir ayı trendinin sonuna işaret ederken, yutan boğa formasyonu yükseliş tarafının piyasanın kontrolünü tamamen ele geçirdiğini gösterir. Bu formasyonlar aylık zaman diliminde oluştuğunda daha önemlidir. Özellikle, son dört ayda fiyat arttıkça işlem hacminin de yükselmesi bir başka boğa sinyali. Bu nedenle, STG fiyatının aralığın üst sınırı olan 1,20 dolara doğru yükselmeye devam etmesi mümkün. Bu rakam, mevcut fiyattan %66,92’lik bir artışa karşılık geliyor.

STG/USDT aylık grafik. Kaynak: TradingView

Analist, lider altcoin ve rakibinden güçlü koşu bekliyor

Inmortal takma adlı popüler analist, Solana için yeni fiyat hedefinin 600 dolar olduğunu söylüyor. Ayrıca Bitcoin’in 120.000 dolara ve Ethereum’un 10.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BTC: 61,940 dolar —> 120,000 = %94

ETH: 3.420 dolar —> 10.000 dolar = %192

SOL: 132 dolar —> 600 dolar = %355

Cardano boğası ADA için bir patlama öngörüyor

Önde gelen Cardano yanlısı analist Dan Gambardello, ADA’nın benzeri görülmemiş bir yüksekliğe roket fırlatmak için nihai sinyalinin etkinleştirildiğini savunuyor. Gambardello, Cardano piyasa grafiğinin yakın tarihli bir analizinde bu cesur açıklamayı yaptı. Ayrıca, varlığın 2020’deki boğa koşusu öncesi modelini anımsatan bir model oluşturduğunu belirtti.

ADA son 24 saat içinde 0,6641 dolardan 0,761 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştı. Piyasa katılımcıları son 24 saat içinde 1.318.677.166 doların üzerinde ADA bozdurduğu için bu gidişat %14,59’luk bir kazancı yansıtıyor. Dahası, bu kazanç Cardano’nun bir haftalık performansını 0,5854 dolardan %25’lik önemli bir büyümeye taşıdı. Bu övgüye değer performansın ortasında Gambardello, ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını öne sürüyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x